ByAnn.pl

info@byann.pl

wyszukiwarka zaawansowana

Jak prać biustonosz?

Jak prać biustonosz?

Znalezienie odpowiedniego stanika nie jest łatwe. Kiedy już poszukiwania zakończą się sukcesem, warto wiedzieć, jak o niego dbać, by utrzymać go w świetnym stanie. Chcesz dowiedzieć się, jak prać biustonosz, by przez długi czas wyglądał jak nowy? Przeczytaj nasz krótki poradnik! Wyjaśniamy, jak powinno wyglądać odpowiednie pranie biustonosza – ręczne i w pralce.

Odpowiednie pranie biustonosza

Odpowiednie pranie biustonosza ma bardzo duże przełożenie na jego trwałość. Jest to o tyle ważne, że rozchodzi się tu nie tylko o utrzymanie atrakcyjnego wyglądu stanika czy możliwie jak najdłuższe użytkowanie, ale przede wszystkim zachowanie jego właściwości. Odpowiednio prany biustonosz może z powodzeniem posłużyć przez wiele lat – i nie tylko cieszyć oko dobrym stanem, ale przede wszystkim wciąż zapewniać właściwe podtrzymanie piersi i dawać komfort noszenia.

Niewłaściwy sposób czyszczenia może z kolei skutecznie zniszczyć w zasadzie każdy biustonosz, skutkując nie tylko rozpruciem szwów, ale przede wszystkim deformacją miseczek i fiszbin, wybarwieniem czy uszkodzeniem tkaniny. Mocne pocieranie, zgniatanie i rozciąganie, stosowanie agresywnych detergentów czy pranie w wysokiej temperaturze – takich zabiegów nie wytrzyma nawet najlepszej jakości stanik sygnowany metką marki premium. Warto o tym pamiętać - nie ma tkanin niezniszczalnych. Jak w takim razie powinno wglądać odpowiednie pranie biustonosza?

Jak prać stanik w pralce

Wiele kobiet nie zastanawia się, jak prać stanik w pralce i czy w ogóle można to robić. Co do zasady, praktycznie każdy biustonosz zaleca się prać ręcznie. Pranie stanika w pralce nigdy nie daje pewności, że nie zostanie on uszkodzony – zwłaszcza, jeśli wrzucasz go do czyszczenia wraz z innymi ubraniami. Taki sposób prania jest szczególnie ryzykowny zwłaszcza w sytuacji, gdy stanik jest wykonany z materiałów delikatnych, podatnych na uszkodzenia czy zmechacenie, posiada specjalne właściwości czy elementy, które łatwo ulegają uszkodzeniu – zwłaszcza koronki, hafty lub cienkie paseczki, np. jak w modelach: Biustonosz, miseczka A,B, Biustonosz bez fiszbin Preeti czy Biustonosz Push-up Fliss.

Pranie biustonosza w pralce nie jest jednak niemożliwe. Warto jednak wiedzieć, jak robić to z głową – tak, by możliwie w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko odkształcenia się bielizny. Jak prać stanik w pralce?

  • Biustonosze pierz osobno – zapobiegnie to zabarwieniu bielizny przez inną odzież i mechanicznym uszkodzeniom.
  • Wybierz delikatny detergent – najlepiej przeznaczony do bielizny lub ubranek dziecięcych. Nie stosuj środków zmiękczających ani tych z dodatkiem lanoliny.
  • Ustaw niską temperaturę - maksymalnie 30 stopni.
  • Zrezygnuj z opcji wirowania.
  • Zabezpiecz dodatkowo stanik – na czas prania włóż go do specjalnych kul lub woreczków do prania odzieży.

Pranie stanika ręcznie

Mając do wyboru - pranie stanika ręcznie lub w pralce – zawsze rekomendujemy pierwszą opcję. Choć tricki, które przedstawiliśmy Ci wyżej, znacznie obniżają ryzyko uszkodzenia konstrukcji stanika lub jego materiału, nie wykluczają go w pełni. Trudno niekiedy przewidzieć, jak zareagują poszczególne mieszanki materiałów.

Jak natomiast powinno wyglądać ręczne pranie stanika? Aby odpowiednio usunąć zanieczyszczenia, warto bieliznę wstępnie namoczyć. Wystarczy włożyć ją na ok. 15 – 20 min. do miski z roztworem wody i delikatnego detergentu.

Pierz biustonosz łagodnie pocierając dłońmi miseczki z obydwu stron. Nie zapomnij o ramiączkach – zmień ustawienie regulatorów i dobrze doczyść również tę okolicę. Wypłucz dokładnie bieliznę i delikatnie odciśnij nadmiar wody. Pamiętaj, że ważne jest nie tylko odpowiednie pranie biustonosza, ale też jego suszenie. Bezwzględnie unikaj wieszania stanika na kaloryferze – zamiast tego, rozłóż go na płasko na ręczniku i pozostaw do zupełnego wysuszenia.

Odpowiednie pranie biustonosza ma duże znaczenie. Pozwala w końcu nie tylko na zachowanie właściwej higieny, ale utrzymanie bielizny w doskonałym stanie przez długi czas. Dzięki naszym wskazówkom, wiesz już, jak prać swoje biustonosze, by nieprędko się z nimi rozstawać. Jak widzisz, wbrew pozorom, nie jest to ani trudne, ani czasochłonne!

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium