ByAnn.pl

info@byann.pl

wyszukiwarka zaawansowana

Biustonosz - jak dobrać rozmiar?

Biustonosz - jak dobrać rozmiar?

Większość z nas ceni piękną bieliznę i od czasu do czasu pozwala sobie na zakup czegoś bardziej frywolnego... Większość z nas wie również, jak szybko pryska cały urok naszych zakupów, kiedy okazuje się, że nie trafiłyśmy z rozmiarem. Źle dobrany biustonosz może popsuć nie tylko całą stylizację, ale również dobry humor jej właścicielki.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Rozmiar biustonosza wyrażany jest zazwyczaj za pomocą liczby i jednej z pierwszych liter alfabetu. Liczba oznacza obwód pod biustem, a litera - rozmiar miseczki.

Aby poznać swój rozmiar pod biustem, wystarczy że skorzystasz z centymetra krawieckiego. Stań, wyprostuj się i oddychaj spokojnie. Miarkę przyłóż do skóry - jednak nie ściskaj za mocno - i odczytaj wynik. Rozmiary staników pod biustem podawane są w liczbach okrągłych, co 5 cm -  65, 70, 75, itd. Jeżeli Twój rezultat znalazł się w przedziale np. 71-72 (i analogiczne 61-62 i 81-82), zaokrąglamy go w dół i uzyskujemy rozmiar 70. Jeżeli efekt mierzenia znajduje się w przedziale 73-74 cm, powinnaś zaokrąglić go w górę – twój rozmiar to 75.

Aby poznać rozmiar miseczki, ponownie należy obwiązać się centymetrem - tym razem jednak wokół najszerszego miejsca biustu. Najlepiej będzie, jeśli na czas mierzenia przywdziejesz miękki biustonosz, który nie będzie zakłamywać wyników pomiaru, a zapewni odpowiedni kształt biustu. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku większych piersi, które mają tendencje do opadania. Od uzyskanej w ten sposób liczby, musisz odjąć wynik pomiarów pod biustem. Różnica określa rozmiar miseczki - najmniejszy rozmiar AA to różnica między 7 a 9 cm. Każdy kolejny rozmiar to dodatkowe dwa centymetry.

rozmiary stanika

Biustonosze - jak dobrać rozmiar dla każdego producenta?

Wybierając biustonosze do swojego biustu, należy wziąć pod uwagę nie tylko wyniki zebrane przez centymetr krawiecki, ale również:

  • rozmiarówkę producenta - aby ułatwić Ci dobór, szczegółowe tabele rozmiarów znajdziesz pod na tej stronie, dzięki czemu z łatwością dobierzesz rozmiar do swoich potrzeb,
  • własne preferencje - wygląd biustu oraz preferencje jego właścicielki powinny być brane pod uwagę podczas wyboru tej części bielizny.

Dlaczego dobrze dobrany rozmiar biustonosza ma znaczenie?

Wiesz już, jak dobrać rozmiar biustonosza. Dlaczego jednak jego wybór ma w tak duże znaczenie? Kwestia odpowiedniego dopasowania bielizny, a zwłaszcza stanika, jest niezmiernie ważna – i to z kilku powodów.

Dobrej jakości stanik, dopasowany do rozmiaru i kształtu piersi oraz samej sylwetki, zapewnia nie tylko należyte ich podtrzymanie, ale także pozwala rewelacyjne je wymodelować – odpowiednio do oczekiwań samej właścicielki – optycznie powiększyć, ujędrnić i podnieść czy skorygować asymetrię. Tym samym, przekłada się również na to, jak układają się na ciele ubrania, a nawet na to, jak prezentuje się cała sylwetka!

Kwestie estetyczne to jednak nie wszystko. Dobrze dobrany stanik ważny jest także z uwagi na wygodę i zdrowie – nie tylko biustu, ale i całego układu ruchu. Czy tego chcemy, czy nie, na nasze ciało nieustannie oddziałuje siła grawitacji. To właśnie ona doprowadza w dużej mierze do tego, że z wiekiem piersi tracą na jędrności i zaczynają opadać. Dobrze podtrzymujący piersi biustonosz nie tylko redukuje wpływ wspomnianej siły, ale także zapobiega sytuacji, w której zwisające piersi obciążałyby plecy, kręgosłup czy ramiona. Jego rola jest nieoceniona – również, jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowej postawy. Nie można oczywiście nie wspomnieć o tym, że dobre podtrzymanie piersi przez stanik zapewnia po prostu wygodę – i to przez cały dzień przeróżnych aktywności.

Po czym poznać nieprawidłowo dobrany rozmiar biustonosza?

Jak stwierdzić, czy rozmiar biustonosza jest dobrany prawidłowo? Wbrew pozorom, nie musisz korzystać z usług brafitterki, by móc stwierdzić, czy bielizna leży odpowiednio. Nieprawidłowo dobrany rozmiar biustonosza daje o sobie znać charakterystycznym ułożeniem piersi, jak i samego stanika:

  • widoczne „bułeczki” nad piersiami, wybrzuszenia, wpijające się w boczną część biustu fiszbiny – za mała miseczka,
  • zniekształcenia w górnej części miseczki, zapadanie się materiału – za duża miseczka,
  • wyraźne odbicia kroju stanika połączone z mocnym uciskiem, otarciami – za mały obwód,
  • przesuwający się ku górze tył biustonosza – za duży obwód.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się pomocne i wiesz już, jak dobrać rozmiar biustonosza. Powodzenia!

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium