byann.pl

info@byann.pl

wyszukiwarka zaawansowana

Biustonosz - jak dobrać rozmiar?

Biustonosz - jak dobrać rozmiar?

Większość z nas ceni piękną bieliznę i od czasu do czasu pozwala sobie na zakup czegoś bardziej frywolnego... Większość z nas wie również, jak szybko pryska cały urok naszych zakupów, kiedy okazuje się, że nie trafiłyśmy z rozmiarem. Źle dobrany biustonosz może popsuć nie tylko całą stylizację, ale również dobry humor jej właścicielki.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Rozmiar biustonosza wyrażany jest zazwyczaj za pomocą liczby i jednej z pierwszych liter alfabetu. Liczba oznacza obwód pod biustem, a litera - rozmiar miseczki.

Aby poznać swój rozmiar pod biustem, wystarczy że skorzystasz z centymetra krawieckiego. Stań, wyprostuj się i oddychaj spokojnie. Miarkę przyłóż do skóry - jednak nie ściskaj za mocno - i odczytaj wynik. Rozmiary staników pod biustem podawane są w liczbach okrągłych, co 5 cm -  65, 70, 75, itd. Jeżeli Twój rezultat znalazł się w przedziale np. 71-72 (i analogiczne 61-62 i 81-82), zaokrąglamy go w dół i uzyskujemy rozmiar 70. Jeżeli efekt mierzenia znajduje się w przedziale 73-74 cm, powinnaś zaokrąglić go w górę – twój rozmiar to 75.

Aby poznać rozmiar miseczki, ponownie należy obwiązać się centymetrem - tym razem jednak wokół najszerszego miejsca biustu. Najlepiej będzie, jeśli na czas mierzenia przywdziejesz miękki biustonosz, który nie będzie zakłamywać wyników pomiaru, a zapewni odpowiedni kształt biustu. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku większych piersi, które mają tendencje do opadania. Od uzyskanej w ten sposób liczby, musisz odjąć wynik pomiarów pod biustem. Różnica określa rozmiar miseczki - najmniejszy rozmiar AA to różnica między 7 a 9 cm. Każdy kolejny rozmiar to dodatkowe dwa centymetry.

Biustonosze - jak dobrać rozmiar dla każdego producenta?

Wybierając biustonosze do swojego biustu, należy wziąć pod uwagę nie tylko wyniki zebrane przez centymetr krawiecki, ale również:

  • rozmiarówkę producenta - aby ułatwić Ci dobór, szczegółowe tabele rozmiarów znajdziesz pod na tej stronie, dzięki czemu z łatwością dobierzesz rozmiar do swoich potrzeb,
  • własne preferencje - wygląd biustu oraz preferencje jego właścicielki powinny być brane pod uwagę podczas wyboru tej części bielizny.

Powodzenia!

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium